Jak na kuny v autě?

Kuna v aute, Kuna v motoru, Jak se zbavit kuny

Zabydlela se vám kuna v motoru automobilu a udělala velkou škodu? Poradíme vám, jak se jí zbavit a předejít tomu, aby se do motoru nastěhovala jiná.

 

Jak poznáte, že máte kuny pod kapotou auta

S nástupem chladnějšího počasí máte větší šanci setkat se problémy při startování motoru v automobilu. Ne vždy to ale je kvůli mrazu nebo jinému běžnému problému. Rozhodnete se otevřít kapotu a podívat se v čem je problém a na co narazíte? Překousané trubky a hadičky, silný zápach a něco co vypadá jako trus. Je nám líto, ale kuny se zabydlely právě u vás. Jak tedy vyhnat kuny z auta co nejrychleji a nadobro?

 

Ideální postup při likvidaci kuny

Pokud máte zatím jen podezření, že se ve vašem okolí vyskytují kuny, je vhodné používat pravidelně pachový odpuzovač kun ve spreji, který nastříkáte na spodní část auta a podél přední kapoty. 

Chcete větší jistotu, že ochráníte svůj motor, nebo se už potřebujete kuny zbavit? Doporučujeme vyzkoušet ultrazvukové plašiče kun vyrobené speciálně pro vnitřní prostory aut, který vydává pro lidi nezaznamenatelný zvuk, který je kunám a jiným škůdcům stejné velikosti nepříjemný. V kombinaci s vyčištěním prostoru napadeného kunami a aplikací sprejového odpuzovače máte velkou šanci, že se kuna k vašemu autu již nepřiblíží. Je vhodné tento postup opakovat po dobu několika týdnů.

Pokud problémy neustanou, budete možná uvažovat o odchycení kuny. V tomto případě je vhodné pořídit vhodnou odchytovou klec na kuny, do které dáte věci, kterými se kuna živí - prakticky cokoliv, jen vynechte jídlo, co by přilákalo kočky a psy, jako například ryby, zbytky masa a podobně. Klec postavte do blízkosti vašeho auta a přikryjte ze shora a ze stran tmavou látkou, aby připomínala noru. Nezapomeňte past často kontrolovat a jakmile kunu chytíte, odvezte ji velmi daleko od vašeho bydliště (ideálně do lesa desítky kilometrů daleko). Po vypuštění vyčistěte klec a vnitřní část auta a pokračujte s aplikací sprejového odpuzovače.

Joomla SEF URLs by Artio
Nabízíme spolupráci
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Recenze produktů najdete na https://www.produkter.cz/ 

Kontakt

Weboo s.r.o.

Husinecká 903/10, 130 00

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4