Průmyslové vytápění hal

Průmyslové vytápění

 

V případě potřeby zařízení tepelného systému do průmyslových budov je třeba myslet nejdříve na zamezení úniku tepla pomocí kvalitních těsnících oken a dveří a následně na typ tepelného zdroje vhodného pro konkrétní provoz.

Průmyslové vytápění má několik typů, které si níže popíšeme a vysvětlíme, které varianty jsou vhodné pro vytápění hal konkrétní průmyslové budovy. Je totiž více faktorů, které je třeba v tomto případě zvážit.

 

Vzduchotechnické jednotky s rekuperací tepla

Tyto systémy jsou z pravidla dvou typů a to rekuperace vzduch - vzduch a vzduch - voda. Rekuperace označuje proces, při kterém se větráním získaný vzduch ohřívá a využívá k celkovému vytápění. Toto ohřívání právě probíhá buď systémem využívající vzduch, nebo vodu.

 

Teplovzdušné vytápění

Teplovzdušné vytápění přivádí proud teplého vzduchu pomocí teplovzdušných jednotek, vzduchovodu a distribučních elementů vzduchotechniky. Je možné je používat i jako jednotky nuceného větrání v teplejších měsících. Nejčastěji se používají jednotky teplovzdušného vytápění v průmyslových halách, komerčních budovách, sportovních halách a tělocvičnách, autoservisech, garážích, dílnách a prodejních skladech.

 

Sálavé vytápění

Jedinečné v principu předávání tepla. V tomto principu se neohřívá samotný vzduch, pouze se distribuuje teplo přímo na stěny, osoby a jiné. Mezi jejich výhody patří úspora energie oproti klasickému vytápění, rovnoměrnější rozložení teploty a malá možnost povrchové kondenzace. Mezi jejich nevýhody patří potřeba odvodu kondenzátu, rozvodu plynu či elektrické energie a potřeba revizí.

 

Tepelné čerpadla

Tepelné čerpadla nabízejí ekologický zdroj tepla a jednoduchou regulaci pomocí termostatu. Lze jej kombinovat s technologiemi, které využívají odpadní teplo. Jsou vhodné pro komerční budovy, rodinné domy, sportovní haly a tělocvičny, autoservisy, garáže, dílny a multifunkční budovy

 

Centrální a decentrální vzduchotechnický systém
V závislosti na velikosti a vybavení budovy je třeba rozmyslet, zdali je třeba mít centrální jednotku, která zajišťuje přívod a odvod vzduchu, nebo ne. Centrální jednotky mohou být opatřeny systémem rekuperace a decentrální systémy mají zase své výhody. Specializovaný servis vám vždy správně poradí s výběrem toho nejlepšího systému právě pro vás.

Joomla SEF URLs by Artio
Nabízíme spolupráci
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Recenze produktů najdete na https://www.produkter.cz/ 

Kontakt

Weboo s.r.o.

Husinecká 903/10, 130 00

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4