Chcete si koupit nové auto? Podívejte se, jaké máte možnosti jeho financování

nebankovní půjčka

Pořízení automobilu představuje poměrně závažné rozhodnutí, na které je nezbytné se náležitě připravit. Pokud byste sáhli po prvním vozidle, které uvidíte v autobazaru, mohli byste nakonec koupit zajíce v pytli od tygra, což určitě nechcete. Při výběru automobilu by vás neměl zajímat pouze jeho vzhled, mezi další rozhodující faktory by měly patřit cena a technický stav. Stejně tak si rozmyslete, jak chcete nákup vozidla financovat. Právě na možnosti financování se podíváme v následujících řádcích.

První variantou, jak financovat nákup vozidla, je koupit ho za hotové, tedy za rodinné úspory. Pozor, neměli byste se zbavit všech vašich úspor, je potřeba si něco nechat i pro případ nouze. U ojetého vozidla totiž nevíte, kdy se projeví nějaká závada, a tak myslete i na to, že se nevyhnete investici do základních oprav.

Leasing

Další alternativou je leasing, jenž se ještě rozděluje na finanční a operativní. Právě operativní leasing je v posledních letech atraktivní, a to nejen u podnikatelů, ale i soukromých osob. Jedná se totiž o komplexní službu, u níž však počítejte s tím, že nikdy nebudeš váš automobil ve vašem vlastnictví. V podstatě by se dal operativní leasing charakterizovat jako dlouhodobý pronájem vozidla, u něhož se nemusíte zabývat servisováním, přezouváním pneumatik, ani dalšími věcmi. Jelikož je majitelem leasingová společnost, všechno hradí ona.

Spotřebitelský úvěr

Prozatím nejčastěji využívaným způsobem financování je spotřebitelský úvěr, jenž může být bankovní a nebankovní. U bankovního úvěru počítejte s tím, že budete potřebovat celou řadu dokumentů a podkladů, přičemž proces schválení je poměrně zdlouhavý. V případě nebankovního úvěru je vyžadováno mnohem méně dokumentů, a tak je vyřízení rychlejší. Stejně tak jsou nebankovní společnosti svévolnější a nemají tak přísné podmínky jako bankovní domy.

U spotřebitelského úvěru je oproti operativnímu leasingu ta výhoda, že je automobil ve vašem majetku, s čímž souvisí i skutečnost, že musíte veškeré náklady na provoz hradit z vlastní kapsy.

Informace pro článek poskytl úvěrový specialista Tomáš Maček. Více informací na https://www.dumdluhu.cz/.

Joomla SEF URLs by Artio
Nabízíme spolupráci
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Recenze produktů najdete na https://www.produkter.cz/ 

Kontakt

Weboo s.r.o.

Husinecká 903/10, 130 00

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4