Co je to leštěná mosaz?

Mosaz patří mezi nejpoužívanější kovy vůbec. Její využití je skutečně velice široké. Můžete se s ní setkat takřka kdekoliv – v kuchyních, u výrobce hudebních nástrojů, standardně se používá rovněž v elektrotechnickém průmyslu.

Standardně se z ní vytváří třeba i sanitární technika. Velmi oblíbené jsou dekorační předměty, které mohou mít celou řadu podob. Velmi populární jsou kupříkladu mosazné sošky. Z mosazi se vyrábějí i různé polotovary ve formě tyčí, plechů, trubek a dalších víceméně důležitých komponent.
Tato slitina mědi, zinku a ve většině případů i dalšího kovu se však nepoužívá v tak hojné míře jen kvůli svému atraktivnímu vzhledu. Je rovněž velice snadno zpracovatelná, a hlavně má dobrou vodivost, což oceňují hlavně elektrotechnici.


Proč ji čistit?


Pokud máte doma mosazné kliky, části nábytku nebo výše zmíněné dekorační předměty, měli byste vědět, že dříve nebo později ztratí svůj lesk. Ztráta lesku není žádnou katastrofou, krom vizuální změny se danému předmětu nic jiného nestane, ale i to většinou stačí. V takovém případě je potřeba daný předmět důkladně vyleštit.
Leštěné mosazi můžete dosáhnout i v domácích podmínkách, zvláště, pokud se jedná jen o drobnější předmět. Perfektně funguje kombinace soli a citrónové šťávy. Musí se však jednat o šťávu z opravdového citrónu, nikoliv o pochybné přípravky, které složení a chuť citrónové šťávy pouze simulují. Šťávou obohacenou solí pokapejte předmět a nechte nějakou dobu působit. Pak opláchněte předmět vodou a vyleštěte hadříkem. Výsledek by měl být dokonalý.


Profesionální práce


Ne vždy je ale domácí čištění vhodné, někdy ani při sebelepší vůli nejde mosaz naleštit tak, jak byste si představovali. V takovém případě je vhodné obrátit se na profesionály, kteří tuto disciplínu ovládají daleko lépe než vy.
Díky sofistikovanějším metodám a zkušenostem dokáží předmětům, které časem ztratily lesk, vrátit mládí a tím i vzhled, který měly na začátku.

Joomla SEF URLs by Artio
Nabízíme spolupráci
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Recenze produktů najdete na https://www.produkter.cz/ 

Kontakt

Weboo s.r.o.

Husinecká 903/10, 130 00

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4