Co znamená emise dluhopisů?

Confused, Hands, Up, Unsure, Perplexed, YoungEmise jsou látky, které znečišťují naše ovzduší. S touto definicí jsme pravděpodobně seznámeni, ale v oblasti investování znamená emise něco zcela jiného. Více k emisi dluhopisů najdete v tomto článku.

Slovo emise v investičním i ekologickém smyslu pochází z latinského e-mitto, tedy vypouštím, vysílám. To nám tedy může napovědět, co emise znamená v investování. Úplně jednoduše, emise dluhopisů je jejich vydávání. Emise se také používá jako výraz pro vydávání peněz, bankovek, poštovních známek a jiných cenných papírů. 

Emitent, když se podíváme na příbuzná slova emisi, je oprávněný subjekt, který vydává finanční instrument - v tomto případě dluhopisy. Emitentem může být korporace, stát, obec a podle toho, kdo dluhopis vydává se jedná o typ dluhopisu, tedy korporátní, státní, komunální a jiné. 

 

Druhy investičních emisí

Ručitelská emise je situace, kdy firma prodá dluhopis bance. Banka následně zprostředkovává prodej cenného papíru investorům. Banka následně ručí vlastním jménem a jměním a jejím ziskem je takzvaný spread, tedy rozdíl mezi pořizovací a prodejní cenou investičního instrumentu.

Komisionářská emise je situace, kdy banka pouze zprostředkovává prodej emise, na jméno emitenta a jejím ziskem je provize jako procento z ceny emise. Oproti ručitelské emisi takto banka chrání svůj majetek, kvůli ručení ze strany emitenta.

Prodejní emise podobná jako předchozí druh emise, pouze tentokrát banka vystupuje cizím jménem, jedná na cizí riziko. Emitent nese veškeré riziko a banka získává provizi jako výnos.

 

Joomla SEF URLs by Artio
Nabízíme spolupráci
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Recenze produktů najdete na https://www.produkter.cz/ 

Kontakt

Weboo s.r.o.

Husinecká 903/10, 130 00

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4