Jakou podlahu do garáže?

podlaha do garáže

Podlaha v garáži, dílně a kotelně musí být především odolná. Poradíme vám, jakou podlahu do garáže vybrat. Koberce a parkety jsou pěkné, ale také velmi jemné. Do takových místností, jako jsou garáž, dílna nebo kotelna, se nehodí, protože by velmi brzy došlo k jejich zničení.

Pro intenzivně využívané interiéry navrhujeme něco pevnějšího. Pro garáže a technické místnosti jsou vhodné podlahy odolné proti mechanickému poškození a otěru, odolné vůči chemikáliím a takové, které se snadno čistí. 

Betonové podlahy

Podlaha v garáži je nejčastěji položena na původní půdu. Její horní vrstvou je pak železobetonový potěr o tloušťce 5 až 15 cm. Je to půda, na které položíme podlahu, ale může se stát i samotnou podlahou. Stačí to udělat opatrně, vytvořit 2 až 3% spád ve směru odtokové mřížky nebo drenážního kanálu a vyhladit. Měli bychom také pamatovat na rozšíření okraje z elastického materiálu. Nevýhodou "surové" betonové podlahy je neatraktivní vzhled a problémy s čištěním. Beton lze impregnovat bezbarvými akrylovými silikonovými přípravky. Lakování lze provádět bez jakéhokoliv základního nátěru. 

Epoxidové stěrky

Jedná se o poměrně populární řešení.  Podlahu z naší betonové garáže lze natřít epoxidovou barvou nebo speciálním lakem na bázi pryskyřice. Výhodami tohoto řešení jsou elegantní vzhled a snadná údržba. Některé formulace tvoří drsný povrch, který se objevuje spontánně. Díky tomu je podlaha do garáže při každodenním používání bezpečnější. Za zmínku také stojí, že pryskyřičné podlahy jsou odolné vůči mechanickému poškození a působení chemikálií. 

Epoxidové podlahy mohou být také vyrobeny se speciální hmotou pryskyřice. Jedna vrstva takového přípravku má tloušťku až 6 mm. Nanášíme štětcem nebo válečkem. Na druhou vrstvu můžeme také nalít jemnozrnný písek. Po zaschnutí je třeba pískované epoxidové podlahy očistit. Tímto způsobem získává naše podlaha v garáži protiskluzové vlastnosti. 

Zajímavou variantou jsou také speciální masy, které se vylévají a rozprostírají na povrchu podlahy. Tyto typy pryskyřičných podlah mají samonivelační vlastnosti. Na jedné straně je to velká výhoda. Samonivelační epoxidové podlahy však neposkytují možnost dokončení podlahy se svahem orientovaným na garážová vrata nebo směrem k odvodňovacímu kanálu. 

Podlaha z keramické dlažby nebo kameniny 

Jedná se o další zajímavé, ale méně využívané řešení. Tento typ podlahy v garáži bude snadno čistitelný, neabsorbuje nečistoty a je odolný proti poškození. Keramické dlaždice s hrubým povrchem jsou pro použití v garáži nejlepší. Díky tomu se vyhnete riziku uklouznutí na mokré nebo znečištěné podlaze. Keramické dlaždice lze lepit přímo na suchou podlahu. 

Joomla SEF URLs by Artio
Nabízíme spolupráci
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Recenze produktů najdete na https://www.produkter.cz/ 

Kontakt

Weboo s.r.o.

Husinecká 903/10, 130 00

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4