Kolenní airbagy ve vozidlech jsou zbytečné, tvrdí IIHS

Podle studie amerického institutu pro bezpečnost na silnicích IIHS mají kolenní airbagy z hlediska bezpečnosti vskutku minimální přínos. Výrobci vozidel tvrdí, že kolenní airbagy instalované ze spodní strany palubní desky mají předcházet v případě dopravní nehody zranění nohou. Studie však ukázala, že přínos je zanedbatelný, ba dokonce v některých případech kolenní airbagy riziko zranění zvyšují.

„Spousta lidí si myslí, že čím je airbagů více, tím je to lepší,“ řekl Beckey Mueller, inženýr a vedoucí výzkumného týmu IIHS a spoluautor studie.

Institut provedl testování kolenních airbagů na více než 400 zkušebních čelních srážkách. Stejně tak čerpal z dat získaných ze skutečných nehod, které se staly ve čtrnácti amerických státech. Ukázalo se, že kolenní airbagy mohou být k užitku, ale stejně tak mohou i škodit, protože v některých případech způsobují větší poranění v oblasti kotníku a stehenní kosti.

Z analýzy dopravních nehod tedy vyplývá, že kolenní airbagy sice snižují celkové riziko zranění, ale jen o půl procenta, tedy ze 7,9 % na 7,4 %. Podle studie je to zanedbatelná hodnota. Podle studie by stačilo trochu pozměnit palubní desku, aby s ní nebyly nohy v kontaktu. Účinek by byl stejný jako účinek kolenních airbagů.

„Jiné druhy airbagů, jako jsou přední airbag na volantu či boční airbagy, se zaměřují na smrtelná zranění,“ řekl Mueller. „Poranění hlavy a hrudníku mohou způsobit smrt, takže tyto airbagy mají zachránit život. Zranění nohou není smrtelné, tudíž je těžší studovat, jak moc je tato technologie účinná.“

Zdroj: autonews.com

Joomla SEF URLs by Artio
Nabízíme spolupráci
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Recenze produktů najdete na https://www.produkter.cz/ 

Kontakt

Weboo s.r.o.

Husinecká 903/10, 130 00

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4