Vakuum a jeho využití v automobilovém průmyslu

V automobilovém průmyslu se používají různé technologie. Samostatnou kategorii tvoří vakuová technika, což je v podstatě vědecký obor, jenž se zaměřuje především na vytváření a využívání vakua. I v automobilové výrobě je vakuum velice skloňovaný termín, a to především ve spojení s vývěvou. Co jsou to vůbec vývěvy? A k čemu je vůbec automotive vyveva?

Vývěva by se dala charakterizovat jako stroj, jehož úkolem je odsávat vzduch z uzavřeného prostoru, ovšem uplatnění je mnohem širší. Vybrat si můžete hned z několika mechanických vývěv, jako jsou rotační olejové, vodokružné či Rootsovy.

Rotační olejové vývěvy

Rotační olejové vývěvy přemisťují plyn z uzavřeného prostoru do atmosféry. Ještě se vývěvy rozdělují podle toho, na jakém mechanickém principu jsou založeny, takže mohou být buď rotační, nebo membránové, které disponují kmitající membránou. Rotační olejové vývěvy se používají ve strojírenství, především u CNC strojů, a také v automobilovém průmyslu, a to v případě, kdy je potřeba vytvořit podtlak pro uchopení výrobku.

Vodokružné vývěvy

Další skupinu tvoří vodokružné vývěvy, jejichž těsnění je řešeno kapalinou (většinou vodou). Rozdělují se na vývěvy průtočné a s uzavřeným cirkulačním okruhem. Vodokružné vývěvy jsou v automotive používané zejména pro svou odolnost vůči nečistotám.

Rootsovy vývěvy

Rootsovy vývěvy se chlubí hned několika přednostmi, a to vysokým čerpacím výkonem, nízkým dosažitelným tlakem a absencí par z olejů. Rootsovy vývěvy jsou schopny prohloubit maximální vakuum celého systému. V automobilovém světě se tato vakuová vývěva používá především k vytváření vakua pro výrobní procesy.

Šroubové vývěvy

Další skupinu tvoří šroubové vývěvy, které jsou typické hlubším vakuem. Jejich předností je, že oproti olejovým lamelovými vývěvám nepotřebují olej. Používá se většinou ve spojení s frekvenčním měničem. Šroubové vývěvy jsou ekonomické, neboť dokážou minimalizovat náklady na energii a provoz.

Pokud hledáte specialistu na vakuovou techniku, potom doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia společnosti VAKUUM BOHEMIA. Budete spokojeni jak s pestrou nabídkou, tak i cenovou politikou.  

Joomla SEF URLs by Artio
Nabízíme spolupráci
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Recenze produktů najdete na https://www.produkter.cz/ 

Kontakt

Weboo s.r.o.

Husinecká 903/10, 130 00

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4