Opel Mokka 2022 nové generace: parádní kousek nebo propadák?

Automobilka Opel přináší po 8 letech novou generaci městského crossoveru Opel Mokka 2022, a ta přináší pro Opel několik prvenství. Pojďme si nový Opel Mokka blíže představit.

Jedním z mnoha je nová maska chladiče, které se říká Opel Visor, a druhým nový koncept interiéru, který Opel nazývá tzv. pure panel. Mokka zároveň přidá pohon všech 4 kol, takže se stane takovým tím ryzím městským crossoverem, a hned na začátku nabídky bude k dispozici hned trojice pohonu. Tedy klasický zážehový motor, vznětový a elektro motor.

Nová generace Mokky vychází také z platformy PSA, tedy EMP1, na které stojí například Corsa, Peugeot 208 nebo Peugeot 2008.

Design auta

Hlavní dominantou designu nové generace Opelu Mokka je ta přední část, jak už byla zmíněno ta nová maska, která se nazývá Opel Visor. Má to charakterizovat hledí zavřené motocyklové helmy. Je to z černého plastu, který je úplně hladký a na to krásně navazují LED diodová světla.

Na přední kapotě je další charakteristický proliv, který prochází kapotou skrz logo a dále navazuje částí nárazníku. Právě ve středu masky je zcela nové logo automobilky Opel. Opel Mokka má být spíše lifestylovou variantou městského crossoveru, protože vedle Mokky bude stát Crossland X, který je spíše na druhou stranu více užitný.

Lifestyle lze vidět na více aspektech, jako je například na nejvyšším stupni výbavy Ultimate, kvůli možnosti si vybrat barevnost svého vozu dle svých periferií. Lze ji mít zcela v jedné celistvé barvě nebo lze barvy různě kombinovat.

Opel Mokka se lehce změnil v rozměrech. To znamená, že je o 13 cm kratší než předchozí generace, avšak rozvor se zvětšil o 2 mm. Zadní část je tradiční, konzervativní. Jsou zde opět LED diodová světla, ty budou v každé výbavě, jenom v těch vyšších budou Metric LED světla, nové chromované logo a nápis Mokka přes celou záď. Jelikož je to městský crossover, který bude cílit především na ženy, tak podle kritiků se design velmi povedl.

Motorizace

Jak už bylo zmíněno, každý zákazník si bude moct vybírat ze 3 typů pohonů. Ten základ budou tvořit zážehové, přeplňované tříválce z koncernu PSA o objemu 1.2 litrů s výkonem 100 a 136 HP.

Dále bude k dispozici také vznětová jednotka, čtyřválec o objemu 1.5 litru s výkonem 110 HP, a poslední variantou bude elektrická, tedy Mokku E.

Mokku E pohání elektromotor o výkonu 136 HP a točivém momentu 260 nm. Dojezd na plně nabitou baterii, by měl být 324 kilometrů. Dále bude využívat baterii o výkonu 50 kWh na kterou Opel nabídne záruku 8 let nebo 160 tis. najetých kilometrů.

Stupně výbavy a interiér

Opel Mokka nabízí 4 stupně výbavy. Základní Edition, sportovní střiženou GS LINE, Elegance a nejvyšší Ultimate.

Pojďme se podívat na nejvyšší řadu Ultimate, která nabízí v interiéru opravdu chvályhodné kousky. Jako první, čeho si všimnete je tzv. Pure Panel. Tiskové materiály hovoří o tom, že půjde o digitální

detox. Je to paradox, ale je to tak. Opel totiž přichází s konceptem digitálních obrazovek, které vám ale neumožní velké množství nastavení, měnění a podobných věcí. Tzn. přístrojový štít má jenom jednu grafiku a na infotainmentu je jenom pár věcí, které lze nastavit. Jinak jde všechno přes klasická tlačítka. Opel již pár let ukazuje, že umí dělat jednoduché, ale funkční interiéry. Ve verzi Ultimate jsou ergonomické sedačky, které navíc mají masážní funkce.

I když přístup do zadní části vozidla je trochu obtížnější, z důvodu dveří, které se neotvírají v tak velkém úhlu, tak prostorově i vyšší člověk nebude strádat. Zavazadlový prostor také odpovídá kategorii vozu, tedy městského crossoveru. Má dvě podlážky, které lze zvětšit.

Opel Mokka má slušně našlápnuto k tomu, aby byla úspěšná, protože dneska se hledí především na design.

Joomla SEF URLs by Artio
Nabízíme spolupráci
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Recenze produktů najdete na https://www.produkter.cz/ 

Kontakt

Weboo s.r.o.

Husinecká 903/10, 130 00

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4