Podle čeho vybírat ojeté vozidlo na internetu místo v bazarech?

Mezi nejoblíbenější typem vozů k prodeji patří ojetá vozidla. Hlavně kvůli své ceně, a při troše štěstí i velmi skvělém stavu. Ojetá auta na prodej nabízí mnoho autobazarů, ale také i soukromníků. Na co si dát při výběru pozor a abyste nevyhodili zbytečně peníze do vzduchu, na to se podívejme v článku.

Stočené kilometry

Nejklasičtější podvod, který se u ojetých vozů objevuje. I když většina odborníků v dnešní době se podivuje, proč se lidé stále dívají na stav tachometru, když nejdůležitější je aktuální stav vozidla. Manipulace s kilometry dává prodávajícímu možnost z vás získat tučnou marži navíc. Stočením kilomterů se také můžou rozhodit intervaly servisních prohlídek, což může mít za následek neplánovaný a drahý servis vozidla. Navíc odhalit při fyzické kontrole auta v místě jeho prodeje všechny problémy je často nemožné i pro odborníka, natož pro laika, který si jde koupit své vysněné auto.

Co udělat pro omezení rizika stočených kilometrů?

  1. Zaměřte se na auta s CZ původem
  2. Zaměřte se na auta, kde je nejlépe zdokumentována historie vozidla (servisní knížka, protokoly STK atd.
  3. Důkladně si prohlédněte interiér vozidla – ošoupaný volant, sedačky, plastové části, na nich lze poznat že neodpovídají najetým km
  4. Spočítejte si, kolik mohlo mít auto nájezd během let

Neuvedené nehody vozidla

Když se podíváte na inzeráty, téměř každé vozidlo má tučně napsané „nehavarované!“ anebo tuto důležitou informaci nemají uvedenou vůbec. V lepším případě prodejci o dřívější havárii sami nevědí nebo vám to účelně zatajují.

Zjistit, zda bylo auto havarované a následně opravené přitom není zas tak složité. Je důležité vozidlo důkladně prohlédnou, velice užitečnou pomůckou je měřič tloušťky laku. Lakované auto má po celém povrchu skoro stejně hodnoty, pokud se lak na některé části vozidla liší, znamená to, že ten díl byl nově lakovaný, nejčastěji po autonehodě.

Chybná servisní knížka

Další trik mezi podvodníky s ojetými vozy. Vyrobení 1 ku 1 nové servisní knížky je pro zkušeného podvodníka hračka. Buď vytvoří zcela novou nebo pouze do ní dopíše chybné údaje. Často se v inzerátech nabízí servisní knížka, u které ovšem poslední záznam je třeba 5 let starý – tady se sice nejedná vyloženě o podvod, ale uvádět takovou servisní knížku v inzerátu je od prodejce přinejmenším neseriózní.

Pokud je při nákupu auta k dispozici servisní knížka, pak se nejdříve podívejte, jak na sebe servisní záznamy navazují a případně zkontrolujte razítka servisů. Pokud razítka u některých záznamů chybí, pak jsou takové záznamy prakticky k ničemu, protože právě tyto záznamy mohou být falešné. Pokud jsou u záznamů razítka servisů, pak zkuste kontaktovat přímo daný servis.

Joomla SEF URLs by Artio
Nabízíme spolupráci
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Recenze produktů najdete na https://www.produkter.cz/ 

Kontakt

Weboo s.r.o.

Husinecká 903/10, 130 00

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4