Silnice zdobí nová svodidla. Technologie se zdokonalují

svodidla

Technologie se neustále zlepšují, dokonce i v natolik specifické oblasti, jako jsou svodidla. Účelem tohoto bezpečnostního zařízení je zabránit motorovému vozidlu, aby se nedostalo mimo vozovku v okamžiku, kdy nad ním řidič ztratí kontrolu. Svodidla mají však i další úkoly, například chránit chodce v nebezpečných zatáčkách a oddělovat pruhy na vysokorychlostních silnicích a dálnicích. V následujících řádcích vám o svodidlech prozradíme mnohem více informací.

Zřejmě si říkáte, proč píšeme zrovna o svodidlech. I takové prvky však patří k motorismu. Svodidla zachránila ne jednomu řidiči život, takže mají určitě důležitou roli na pozemních komunikacích.

Úroveň zadržení svodidla se ověřuje nárazovou zkouškou. Podle toho se potom označuje svodidlo jako N, H1, H2, nebo H3.

Jaké existují druhy svodidel?

Svodidla se liší podle toho, z jakého materiálu jsou vyrobena, a také podle toho, k jakému účelu slouží. Pochopitelně, na mostech se používá jiná varianta než třeba na klasické silnici. Z tohoto důvodu se rozlišují svodidla na ocelová, lanová, silniční, mostní, zábradelní a betonová. Ještě se můžete v této kategorii setkat s vodící stěnou, která má stejný úkol, jako mají svodidla.

Velice důležité je, aby svodidla splňovala pravidla stanovená Ministerstvem dopravy České republiky. V našich končinách se montují na silnice svodidla od různých značek, ať už českých, nebo rakouských. O montáž svodidel by se měla postarat odborná firma, která má k této práci vhodné technické vybavení.

Svodidla se instalují i dočasně

Svodidla nemusí být trvalého charakteru, někdy je potřeba pouze jejich dočasná instalace, což pochopitelně není problém. Spousta firem zaměřujících se na montáž svodidel totiž nabízí nejen prodej, ale klidně i pronájem dočasných svodidel.

Joomla SEF URLs by Artio
Nabízíme spolupráci
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Recenze produktů najdete na https://www.produkter.cz/ 

Kontakt

Weboo s.r.o.

Husinecká 903/10, 130 00

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4