Univerzální pneumatiky jsou nebezpečné, tvrdí odborníci

Před odjezdem na dovolenou jsem kontroloval stav našeho automobilu, abychom se někde na cestě do Chorvatska nepotýkali s technickými problémy. Zaměřil jsem se také na pneumatiky. Bohužel, zjistil jsem, že letní pneumatiky jsou už sjeté, a tak jsem se rozhodl je ještě před odcestováním vyměnit. Prvně jsem přemýšlel nad tím, že koupím univerzální pneumatiky, protože stejně mě ještě čeká nákup zimní sady, ale nakonec jsem usoudil, že nebudu riskovat.

Univerzální pneumatiky, jak jsem se dočetl, jsou pouze pro sváteční řidiče, protože svými vlastnostmi jsou nevyhovující jak pro letní, tak i zimní sezónu. Univerzální pneumatiky nedokážou nabídnout tak dobré vlastnosti jako letní a zimní pneumatiky, selhávají jak na mokré, tak i zasněžené vozovce. Problémy nastávají i v okamžiku, kdy jsou velká horka, protože pneumatiky se takovým podmínkám nejsou schopny přizpůsobit.

Zimní pneumatiky na dojetí? Rozhodně ne!

Dále jsem přemýšlel nad tím, že bych použil staré zimní pneumatiky, když stejně chci na zimní sezónu kupovat novou sadu. Zjišťoval jsem si o tom více informací, neboť přece nechci po cestě na dovolenou ohrozit svou rodinu. Odborníci tvrdí, že zimní pneumatiky se v létě používat nemají, protože každá pneumatika je navržena do specifických podmínek. V letním období se zimní pneumatiky přehřívají, rychle se opotřebovávají a jsou hlučnější. Způsobují také vyšší spotřebu paliva a delší brzdnou dráhu.

Jaké pneumatiky jsem nakonec zvolil?

Zahájil jsem tedy hon na letní pneumatiky. Když už něco kupuji, chci, aby to bylo kvalitní. Zaujala mě novinka na trhu Continental PremiumContact 6, která se chlubí maximálním brzdným výkonem na mokru a vyšším kilometrovým nájezdem. Zase na druhou stranu, tyto pneumatiky jsou dost drahé, což se mi před dovolenou příliš nehodilo. Zkoušel jsem tedy najít nějaký kompromis mezi cenou a kvalitou, a tak jsem nakonec sáhl po letních pneumatikách Barum Bravuris 3 HM, které skončily v testech také velice dobře.

Joomla SEF URLs by Artio
Nabízíme spolupráci
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Recenze produktů najdete na https://www.produkter.cz/ 

Kontakt

Weboo s.r.o.

Husinecká 903/10, 130 00

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4