Veřejné osvětlení není tak jednoduchá záležitost, jak se možná zdá

Rudá Obloha, Západ Slunce, Světla, Soumrak, Krajina

Možná považované za samozřejmost, veřejné osvětlení nám každý večer umožňuje bezpečné přecházení silnic, určitou ochranu před zloději, kteří se schovávají ve stínech a dalších situacích. Je dobré vědět trochu více o této běžné věci, která nám pomáhá více, než si můžeme uvědomit.

Elektrická energie je pro obce drahá
Proto je důležité pro obec zjistit co nejlepší systém, který bude fungovat efektivně, ale také levně. Jedním ze způsobů, jak lze ušetřit elektrickou energii jsou energeticky úsporné žárovky. Jako úplný základ mít kvalitní LED žárovky, které mají možná vyšší počáteční cenu, ale mají delší životnost a mnohem nižší provozní náklady.

Celý systém veřejného osvětlení dokáže víc než jen svítit
Chytrý systém VO (veřejného osvětlení) je jednodušší na správu, opravu a na zjištění chyb v systému. Je schopný navrhovat opatření pro zlepšení celkového osvětlení a ušetřit obci spoustu peněz.

I na barvě světla záleží
Respektive na jeho teplotě. Studené, domodra zbarvené světlo je vhodné na osvětlení dálnic a silnic mimo obec, jelikož zajišťuje vyšší viditelnost. Proč se tedy studené světlo nepoužívá všude? Protože modré světlo ovlivňuje veškeré živé organismy a jejich “vnitřní hodiny”. Studené světlo omezuje u lidí a zvířat tvorbu melatoninu, který způsobuje v noci únavu. Náš organismus je zvyklý ho produkovat v určitých hodinách v noci v závislosti na tom, kdy chodíme spát, jak pravidelně a kolik elektroniky večer používáte. Co s tím má elektronika společného? Právě podsvícené obrazovky vyzařují studené modré záření, které nevnímáme. Proto se doporučuje nainstalovat aplikace, které v určité hodiny potlačují modrou barvu v obrazovkách.

Joomla SEF URLs by Artio
Nabízíme spolupráci
Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Recenze produktů najdete na https://www.produkter.cz/ 

Kontakt

Weboo s.r.o.

Husinecká 903/10, 130 00

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4